Κυριακή 7 Απριλίου 2013

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Από τις 3 Μαρτίου και το εντός έδρας παιχνίδι με τον Άρη Βουκολιών είχε η Θύελλα να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης και τα κατάφερε σήμερα το πρωί απέναντι στην ομάδα της Άμιλλας στον γήπεδο του Πλατανιά, μετά την διακοπή των 3 εβδομάδων και την εντός έδρας ήττα από τον Τιτάν η Θύελλα έδειξε να ξανά βρίσκει τον ρυθμό της και επιβλήθηκε εύκολα με 2-6.
Το ξεκίνημα δεν ήταν ιδανικό, η Άμιλλα που μπήκε πιο δυνατά προηγήθηκε στο 15' με γκολ του Μπιτσάκη μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδράνεια της άμυνας. Η χαρά όμως της ομάδας του Μοδίου κράτησε μόλις 3 λεπτά διότι κάπου εκεί ο Ρενιέρης άρχισε να μοιράζει γκολ, μετά από δική του εκτέλεση φάουλ ο Παπαδάκης ισοφάρισε στο 18' , και 5 λεπτά αργότερα μετά από δική του πάσα ο Κορναράκης έδωσε το προβάδισμα για την Θύελλα, στο 49' πάσαρε για τον Ουρούκου και ο Ρουμάνος έκανε το 1-3 για την Θύελλα. Στο 52' μπήκε στον αγώνα ο Βεστάκης και στην πρώτη φάση σκόραρε για το 1-4. Ο Ουρούκου στο 60' με σουτ πέτυχε το 5ο γκολ για την Θύελλα, ο Βεστάκης στο 68' με ατομική ενέργεια έκανε το 1-6. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Λουγιάκη.
Η Θύελλα με την νίκη αυτή διατηρήθηκε στην 5η θέση.