Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2013

ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΤΟ ΝΙΚΟ ΡΕΝΙΕΡΗ..

Μεγαλη νίκη για την Θύελλα εκτός έδρας επι της Παλαιόχωρας με 2-3 που την κρατάει ζωντανή για την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Χανίων.
Στο 55ο λεπτό ο Καρανάκης έκανε το 2-0 για την όμαδα της Παλαιόχωρας που είχε προηγηθεί στο 35' με τον Αδαμόπουλο, και ενω αρκετοί πίστεψαν οτι όλα είχαν τελιώσει, οι παίκτες της Θύελλας ειχαν αντίθετη γνώμη και με μεγάλο πρωταγωνιστή το Νίκο Ρενιέρη κατάφεραν για ακόμη μια φορά τα τελευταία χρόνια να πάρουν την νίκη με ανατροπή. Στο 60' με σουτ εξω απο την περιοχή ο Ρενιέρης μείωσε σε 2-1, πεντε λεπτά αργότερα έπαιξε το 1-2 με τον Χ. Μαραγκουδάκη ο οποίος με πλασέ ισοφάρισε, Στο 80' με απ'ευθειας εκτέλεση φάουλ ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή..

Το ΔΣ και οι παίκτες της Θύελλας αφιερώνουν τη νίκη στον αρχηγό του συλλόγου Λάκη Κορναράκη και του εκφράζουν τα θερμά τους συλλυπητήρια για τον χαμό του πατέρα του.