Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Με ανατροπή με 7 γκολ και με 7 μποφόρ εγκαινιάστηκε ο νέος συνθετικός χλοοτάπητας στο Δ.Σ. Κισάμου

Με 7 γκολ αλλά και παιχνίδι κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες εγκαινιάστηκε ο νέος συνθετικός χλοοτάπητας στο Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου.

Η Θύελλα Καλαθενών υποδεχόταν τον Φωστήρα, που ξεκίνησε το ματς με 9 και από το 3' συνέχισε με 8 λόγω αποχώρησης του Παν. Παλαθούρα.Παρόλα αυτά ο "ΦΑΣ" για ένα ημίχρονο έκανε την υπέρβαση αφού προηγήθηκε με δύο γκολ του Ν. Παλαθούρα (25' πέν. και 30' φάουλ), ανατρέποντας προσωρινά το προβάδισμα που είχαν πάρει οι γηπεδούχοι από το 5' με τον Γιαννουδάκη.

Στην επανάληψη - όπου συνέχισαν με 9 παίκτες- οι φιλοξενούμενοι δεν άντεξαν και το συγκρότημα του Σπύρου Αρτζουχαλτζή έφτασε στην ανατροπή και την επικράτηση με 5-2, με γκολ τωνΞηρουχάκη (49'), Ν. Ρενιέρη (55'), Βαρουχάκη (60') και Λουβιτάκη (75'), "πιάνοντας" πάλι στην κορυφή τον Άρη Βουκολιών.