Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013

ΑΦΟΙ ΡΕΝΙΕΡΗ:ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΩΝ ΑΝΑΤΡΟΠΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΛΕΠΤΩΝ!!

3 Φορές έχει καταφέρει φέτος η Θύελλα την νίκη με ανατροπή, και τις 3 φορές είχε πρωταγωνιστές έναν εκ των 2 αδερφών Ρενιέρη.

Στον εκτός έδρας αγώνα για το κύπελλο με την Παλαιόχωρα η ομάδα του Σελίνου στο 55' είχε προβάδισμα 2 τερμάτων αλλά ο Νίκος Ρενιέρης οδήγησε την Θύελλα στην μεγάλη ανατροπή. Αρχικά μείωσε στο 60' με σουτ έξω απο την περιοχή, στο 65' πάσαρε στον Μπάμπη Μαραγκουδάκη για το 2-2 και στο 80' ολοκλήρωσε την ανατροπή με εκτέλεση φάουλ.

Την 4η Αγωνιστική ο Νίκος με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 90' λεπτό της αναμέτρησης με τον Ποσειδώνα στο Καστέλι ολοκλήρωσε την ανατροπή (2-1), για τον Ποσειδώνα είχε ανοίξει το σκορ ο Μπραουδάκης και είχε ισοφαρίσει ο Ουρούκου στο 87'.

Την 6ή αγωνιστική τα Απτερα προηγήθηκαν 2 φορές αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι θετικό στην έδρα τους κόντρα στην Θύελλα, ο Λουβιτάκης είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 44'  και Βαρουχάκης σε 2-2 στο 85'. Για να ολοκληρώσει την ανατροπή με σουτ ο Βασίλης Ρενιέρης στο τελευταίο λεπτό..