Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

Επιστροφή στις νίκες 3-1 τον μαχητικό Χάλη

Διατήρησε το αήττητο στην έδρα της η Θύελλα (7 νίκες,2 ισοπ.) ξεπερνώντας το εμπόδιο του Χάλη.
Η θύελλα με τη νίκη αυτή έφτασε τους 36 βαθμούς και συγκατοικεί προσωρινά στην 2η θέση με την Α.Ε. Κυδωνίας η οποία έχει ματς λιγότερο.
Η Θύελλα δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, αγχωμένη και επηρεασμένη από τα προηγούμενα όχι και τόσο καλά αποτελέσματα , έμεινε στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο κυριάρχησε η δύναμη.
Μεταμορφωμένη παρουσιάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις 1 λεπτό από την έναρξή του ο Γιανναράκης είχε δοκάρι. Στο 52' ο Νικολακάκης με σουτ άνοιξε το σκορ, στην συνέχεια η Θύελλα ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της και στο 60' ο Βογιατζάκης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0. Κάπου εκεί από τις συνεχής λανθασμένες αποφάσεις του κ. Κατσαρού και την προκλητική ανεκτικότητα του στα σκληρά μαρκαρίσματα των αντιπάλων, η Θύελλα έχασε την συγκέντρωση της και δέχτηκε το γκολ έπειτα από λανθασμένη υπόδειξη φάουλ. Η Θύελλα συνέχισε να παίζει όμορφο ποδόσφαιρο και στο 79' λεπτό ο Πατεράκης διαμόρφωσε το τελικό 3-1 ενώ είχε ακόμα ένα δοκάρι με τον Λουβιτάκη στο 82'.