Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2014

Δύσκολη έξοδος για την Θύελλα που δείχνει να δυσκολεύεται μακρυά από το Καστέλι..

Ένα πολύ δύσκολο και ταυτόχρονα πολύ σημαντικό αγώνα έχει να δώσει η Θύελλα την Κυριακή 16-02 στις 3.00μ.μ. στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Τσικ.
Η Θύελλα αγνοεί το εκτός έδρας "τρίποντο" από τις 22-12 και τον αγώνα με τα Σφακιά στο Φραγκοκάστελο όπου είχε επικρατήσει με 0-4.. Στον αντίποδα ο Ποσειδώνας εμφανίζεται με εντελώς διαφορετικό πρόσωπο στον δεύτερο γύρο έχοντας 2 νίκες και 1 ήττα στις λεπτομέρειες από τον Άρη Βουκ.
Το αντίστοιχο περσινό ματς είχε έρθει ισόπαλο με 2-2, ενώ φέτος στο Καστέλι για την 4η αγωνιστική η Θύελλα είχε πάρει τους 3 βαθμούς με 2 γκολ στα τελευταία 4 λεπτά (Ουρούκου, Ρενιέρης Ν.) με 2-1.